O NAS

O NAS

Firma Angionica Sp. z o.o. została powołana do życia przez naukowców Politechniki Łódzkiej – twórców innowacyjnej metody oceny stanu śródbłonka naczyniowego Flow Mediated Skin Fluorescence (FMSF).

Celem powstania firmy Angionica jest wprowadzenie do codziennej praktyki klinicznej nowej metody diagnostycznej, która dzięki swojej prostocie i nieinwazyjności może być wykorzystana do badań dużych populacji młodych i „zdrowych” obywateli, przyczyniając się do wczesnego wykrywania zagrożeń kardiologicznych i umożliwiając wczesne ich leczenie. Pragniemy dostarczyć narzędzie do monitorowania procesu leczenia, obserwacji wpływu leków na stan naczyń oraz efektów treningu i wysiłku fizycznego na ogólny stan zdrowia.

Do współpracy planujemy zaprosić jednostki naukowe oraz nowoczesne gabinety medyczne wykorzystujące różnorodne, innowacyjne techniki oceny stanu zdrowia potencjalnie zdrowych pacjentów, profilaktycznie dbających o swoje zdrowie, w tym aktywnie uprawiających różnorodną aktywność fizyczną.

Planujemy również, we współpracy z samorządami i lokalnymi ośrodkami uniwersyteckimi, badania przesiewowe wśród wybranej populacji mieszkańców w różnym wieku, w szczególności wśród młodzieży szkolnej i studentów.

Copyright Angionica Sp. z o.o. 2015 r. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Created by Totem Sp. z o.o.